Depresja – co możesz zrobić już dzisiaj

Opublikowano przez

W poprzednim artykule pisałam o motywacji i działaniu jako dwóch najważniejszych komponentach rekonwalescencji w depresji. Motywacja i pragnienie zmiany muszą w Tobie „urosnąć”. Najlepiej uzyskasz to poprzez „małe wielkie rzeczy”, które wybierzesz robić codziennie

Drogę powrotu do zdrowia i odzyskania kontroli nad swoim życiem możesz zacząć już dzisiaj. Nie czekaj na leki aż zaczną działać, co może zająć 4-6 tygodni. Nie czekaj na wizytę u psychologa/psychoterapeuty, która może się przesunąć w czasie. Leki i terapia są zalecane aby Cię wesprzeć i są czasami nieodzowną częścią procesu rekonwalescencji, jednakże to Ty jesteś panem swojego życia i musisz wziąć za nie odpowiedzialność teraz.

Poniżej znajdziesz przykładowy CODZIENNY PLAN WALKI Z DEPRESJĄ, który, jak sama nazwa mówi 🙂 możesz używać codziennie do „odznaczania” swojego progresu. Możesz go używać nie tylko w walce z depresją ale również z innymi chorobami. Grunt to regularność.

MÓJ CODZIENNIK DO WALKI Z DEPRESJĄ MOŻESZ POBRAĆ W WERSJI pdf KLIKAJĄC W PONIŻSZY LINK.

codzienny plan do walki z depresja pdf

Klienci, z którymi pracuję mówią, że nierzadko sam proces wypisania rzeczy, które mogą robić codziennie daje im poczucie zaangażowania i umacnia ich w przekonaniu, że będą w stanie je zrobić. Super pozytywne.

I tutaj od razu przyszła mi na myśl bardzo inspirująca osoba o imieniu Cookie Taylor i jej program, który prowadzi na You Tube i w którym opowiada o swojej walce z depresją i agorafobią.  W którymś z odcinków mówi „mam dwa wyjścia: albo leżeć w łóżku i czekać albo wstać i iść przed siebie”. Nic dodać nic ująć, to dotyczy nas wszystkich. (Zaktualizowane 04/06/18 – niestety Cookie musiała usunąć swój program z You Tube ze względów personalnych. A szkoda, bo był naprawdę wartościowy.)

„Pełne bądź częściowe wykorzystanie artykułów możliwe jest jedynie po opatrzeniu ich informacją o źródle i aktywnym linkiem zwrotnym do strony www.zdrowieipsychika.com
Moje wpisy, które tu wrzucam służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, dlatego nigdy nie mogą one zastąpić opinii pracownika służby zdrowia".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.