Powody dla których chcę żyć

Opublikowano przez

Zmagasz się z myślami samobójczymi, nie wiesz po co tak w ogóle żyjesz jak i tak pewnie wszystkim tylko przeszkadzasz. Z całą pewnością Twoja ocena sytuacji nie jest w takich momentach obiektywna. Jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli Twój obniżony nastrój, smutek i przygnębienie utrzymują się przez dłuższy czas, mogą być one objawami zaburzeń afektywnych w postaci depresjii. Co za tym idzie, Twój ogląd na otaczający Cię świat morze być przesłonięty i zaburzony przez uczucie pustki, samotności i zobojętnienia spowodowane depresją.

Aby przywrócić równowagę swoim myślom i stylowi myślenia, użyj poniższy formularz na przypomnienie sobie powodów, dla których warto jest żyć…pomimo wszystko. Możesz poprosić kogoś bliskiego aby Ci pomógł. Co dwie głowy to nie jedna.

Wersję do pobrania w PDF można znaleźć tutaj.

 

Powody dla których chcę żyć

„Pełne bądź częściowe wykorzystanie artykułów możliwe jest jedynie po opatrzeniu ich informacją o źródle i aktywnym linkiem zwrotnym do strony www.zdrowieipsychika.com
Moje wpisy, które tu wrzucam służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, dlatego nigdy nie mogą one zastąpić opinii pracownika służby zdrowia".

 

5 comments

  1. Pewnie, że tak. Rzeczy, które opisuję i zachęcam aby robić są dodatkiem do leków i odpowiedniej terapii. Ale jedynie na lekach i terapii raz w tygodniu nie można absolutnie polegać bo rekonwalescencja będzie trwała bez końca. Piszę tu o rzeczach i technikach, które można robić i stosować w domowym zaciszu. Ale masz jak najbardziej rację, że jeśli depresja (bądź inna choroba psychiczna)jest w silnym stadium należy sięgnąć po rozwiązania farmakolgiczne i ja zakładam, że ludzie już biorą odpowiednie leki.

   Polubienie

   1. Depresja to straszna choroba, przez wielu bagatelizowana i nazywana zwykłą chandrą. Ludziom się jeszcze wydaje, że to wstyd powiedzieć : mam depresję. A szkoda, bo być może wiele osób gdyby się do niej przyznało, byłoby nadal wśród nas. Pozdrawiam!

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.