Kofeina i nikotyna a przyjmowane leki

Opublikowano przez

Kofeina i nikotyna, no i do tego jeszcze alkohol, są najbardziej znanymi i najczęściej stosowanymi substancjami psychoaktywnymi na świecie. Miliony ludzi na świecie codziennie spożywa te trzy substancje, weszły one również do naszej kultury i codziennej rutyny. Kawka z rana, papierosek po śniadaniu i piwko po ciężkim dniu w pracy. I pewnie, wszystko jest dla ludzi i używane z umiarem może cieszyć.

Zauważcie, że wszystkie trzy substancje są silnie uzależniające (tak, kawa również jak najbardziej) i obserwuje się, że u ludzi zmagających się z problemami natury psychicznej i emocjonalnej, spożycie tych substancji dramatycznie wzrasta.

 

 

Leki, są zazwyczaj testowane w warunkach laboratoryjnych i zalecane dawki nie biorą pod uwagę spożywania przez pacjenta dodatkowych substancji, które mogłyby na nie oddziaływać. Dlatego bardzo ważne jest abyś powiedział swojemu lekarzowi prowadzącemu o swoich „nałogach” aby ten mógł dobrać, po pierwsze odpowiedni lek a następnie jego odpowiednią dawkę.

 

„Pełne bądź częściowe wykorzystanie artykułów możliwe jest jedynie po opatrzeniu ich informacją o źródle i aktywnym linkiem zwrotnym do strony www.zdrowieipsychika.com Moje wpisy, które tu wrzucam służą wyłącznie do celów edukacyjnych i informacyjnych, dlatego nigdy nie mogą one zastąpić opinii pracownika służby zdrowia".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.