13 cytatów na zdrowie psychiczne

Szukasz motywujących cytatów dotyczących zdrowia psychicznego? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu.

Zdrowie psychiczne odnosi się do pełnego dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego człowieka . Wpływa ono na sposób, w jaki czujemy, myślimy i działamy, i dlatego jest tak niezmiernie ważne we wszystkich dziedzinach naszego życia.

Zdrowie psychiczne odgrywa ważną rolę w sposobie radzenia sobie ze stresem, i tym jak reagujemy na trudności i niepowodzenia życiowe. Osoby, które mogą pochwalić się dobrym stanem zdrowia psychicznego, są bardziej efektywne w swoich działaniach i lepiej wykorzystują dostępne im zasoby środowiskowe.

Jest dużo czynności, które możesz wykonywać regularnie dla polepszenia swojego zdrowia psychicznego, o czym pokrótce pisałam tutaj. Jest naprawdę warto o nie zadbać, gdyż pozytywny stan Twojego zdrowia psychicznego pomoże Ci wykorzystać Twoją codzienną moc, aby osiągnąć sukces, którego szukasz.

Wybrałam więc kilka inspirujących cytatów, aby przypomnieć Ci, jak ważne jest dla nas nasze zdrowie psychiczne, jak również to, że nasza postawa i przekonania mają na nie ogromny wpływ.

„Czy to nie smutne, że większość ludzi musi zachorować, by zdać sobie sprawę z cudowności życia?”

Jostein Gaarder – „świat zofii”

„Część leczenia zależy od woli wyleczenia.”

Seneka Modszy

„Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę.”

Edward Stanley

„Trzymaj się z daleka od ludzi, którzy chcą ograniczyć twoje ambicje. Mali ludzie zawsze to robią, ale wielcy, zawsze dają ci poczuć, że tez potrafisz być wielki.”

Mark Twain

„Ból jest przejściowy. Może trwać minutę, godzinę, dzień albo rok, ale w końcu zaniknie i coś innego zajmie jego miejsce. Gdybym się poddał, trwałby zawsze.”

Lance Armstrong

„(…) choroba jest wynikiem stresu. To prawda i za każdym razem, kiedy masz katar, za każdym razem, kiedy czujesz ból i nie wiesz dlaczego, jeśli twój lekarz wypowiada przerażające słowo „rak” – mówiąc krótko, niezależnie od tego, co złego dzieje się z twoim zdrowiem, powinieneś zadać sobie pytanie: „Jaki stres to spowodował i jak mogę go wyeliminować?”

Alexander Loyd

„W przypadku choroby zawsze istnieje w nas nieuświadomiona wina, co zostało potwierdzone w badaniach. Istnieją całe systemy uczące, jak uwolnić się od nieświadomego poczucia winy dzięki uruchomieniu procesu chęci wybaczenia, porzucenia krytycyzmu i osądzania, uwolnienia od postawy wobec życia opartej na widzeniu dobra i zła, wejścia w stan przebaczenia i patrzenia na życie z empatią”

David Hawkins

” Lekarstwem na smutek jest ruch. Receptą na siłę – działanie.”

Elbert Hubbard

„Choroba ciała może być niczym więcej jak tylko symptomem dolegliwości psychicznej, która dotknęła nas w przeszłości.”

Nathaniel Hawthorne

Mogłabym tak bez końca dodawać kolejne cytaty i aforyzmy, ale dzisiaj poprzestanę na szczęśliwej liczbie 13. Daj znać w komentarzach, jeśli jakis szczególnie utkwił Ci w pamięci.

Pozdrawiam

Zuzanna

4 odpowiedzi na “13 cytatów na zdrowie psychiczne”

  1. Lance Armstrong jest najlepszy. Koleś totalnie dziś spalony nie tylko w sporcie i daje radę. Każdy pewnie coś kiedyś zawalił, więc te słowa dają nadzieję.

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.

%d blogerów lubi to: