Spersonalizowany Plan Bezpieczeństwa dla osoby dotkniętej przemocą domową – PDF do pobrania

Przemoc domowa może spotkać każdego; ona nie dyskryminuje. Nadużycia tak samo zdarzają się w związkach heteroseksualnych, jak i w związkach homoseksualnych. Przemoc domowa występuje we wszystkich przedziałach wiekowych, bez względu na płeć, pochodzenie, kulturę, religię, czy status społeczny i ekonomiczny. Podczas gdy kobiety częściej padają ofiarą przemocy fizycznej, mężczyźni również doświadczają przemocy, szczególnie tej werbalnej i emocjonalnej.

Najważniejsze jest to, aby zdać sobie sprawę, że obraźliwe zachowanie nigdy nie jest dopuszczalne, czy to ze strony mężczyzny, kobiety, nastolatka, czy osoby starszej. Zasługujesz na poczucie wartości, szacunku i bezpieczeństwa.

Jeśli żyjesz w związku przemocowym, albo znasz kogoś kto zmaga się z tym problemem, poniżej możesz pobrać Spersonalizowany Plan Bezpieczeństwa do samodzielnego wypełnienia. Pomoże Ci on w zidentyfikowaniu rzeczy, które możesz zrobić aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo, jeśli na dzień dzisiejszy nie możesz od partnera odejść.

Kliknij w obrazek aby pobrać darmowy PDF.

Pozdrawiam

Zuzanna

Opublikował/a

Z wykształcenia i zamiłowania jestem Pracownikiem Socjalnym i Pedagogiem. Od kilku lat zajmuję się interwencją kryzysową w strukturach ośrodków funkcjonujących w systemie służby zdrowia. Pracuję w oparciu o założenia Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach i aktualnie przygotowuję się do uzyskania certyfikatu terapeuty tego podejścia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.