O mnie


Nastawienie to mała rzecz, która robi wielką różnicę. – Winston Churchill

Słuchajcie, super że wpadliście tutaj. Jedni z Was przez pomyłke, inni może z ciekawości. Efekt jest ten sam – jesteście tu ze mną, więc mam szczerą nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. A jeśli nie, to i tak jest mi bardzo miło i mam nadzieję, że jeszcze wrócicie.

Nazywam się Zuzanna Gąsienica i z wykształcenia jestem Pracownikiem Socjalnym i Pedagogiem. Studia skończyłam w 2006 roku i można powiedzieć, że od tego czasu zaczęła się moja przygoda zawodowa ze zdrowiem psychicznym. Od sierpnia 2018 roku pracuję na szpitalnym oddziale ratunkowym w UK (tzw. Emergency Department), pomagając ludziom przechodzącym przez kryzys zdrowia psychicznego, którzy z różnych przyczyn znaleźli się w szpitalu. Wcześniej, przez kilka lat, pracowałam w Poradni Zdrowia Psychicznego, jak i w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, gdzie oferowałam klientom krótkoterminowe wsparcie oraz wskazania dotyczące dalszej interwencji oraz, gdzie powinni szukać dalszej pomocy. Interwencja kryzysowa jest obszerną dziedziną, w której nadal się dokształcam i rozwijam swoje umiejętności każdego dnia.

Dodatkowo, jestem obecnie w trakcie programu certyfikacyjnego Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach z Solution Focused Trainers w UK. Pod ich baczną opieką i korzystając z superwizji uczę się odkrywać niuanse podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach, które robią wielką różnicę w mojej pracy klinicznej z klientem.

  • Skomplikowane – czasami.
  • Trudne – Tak – jeśli pojawi sie coś nowego, z czym do tej pory nie miałam styczności. Tak – kiedy muszę przeprowadzić trudną rozmowę z rodziną klienta.
  • Interesujące – Tak – zawsze.
  • Emocjonujące – oczywiście, w końcu ktoś mówi mi o swoich trudnościach i przeżyciach, o których prawdopodbnie mało komu wczaśniej wspominał.
  • Wymagające – bez grama wątpliwości, stale bowiem prowadzone są nowe badania, testowane nowe leki i wprowadzane nowe procedury, których należy rygorycznie przestrzegać.

Do togo praca, którą wykonuję wymaga ode mnie pracy nad samą sobą na wielu płaszczyznach, szczególnie tej emocjonalnej.

  • Czy lubię swoją prace – Tak – uwielbiam, gdyż daje mi ona możliwości rozwoju w bardzo ciekawej dla mnie dziedzinie jaką jest Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach i interwencja kryzysowa. Uświadomiła mi ona również, jakie kruche jest nasze zdrowie, i jak bardzo ważne jest dbanie o nie.

A w wolnym czasie lubię zrelaksować się przy dobrej książce, smacznej kawie i uprawiając ulubione sporty. Ostatnio również znajduję wyciszenie i radość w ćwiczeniu kaligrafii nowoczesnej, czyli tzw. brush lettering.

Z wielką pasją odkrywam również zakamarki kraju, w którym obecnie mieszkam, jak i tych innych, na które akurat przyjdzie chęć i pozwoli na to czas.

Tak więc przyłącz sie jeśli masz ochotę lub potrzebę dowiedzenia się, jak poradzić sobie z kryzysem zdrowia psychicznego, kiedy już do niego dojdzie. Zapraszam również tych, których interesują zdrowe i wypracowane sposoby na zbalansowane życie i polepszenie swojego samopoczucia.

Dziękuję i zapraszam do wspólnej podróży blogowej.

Zuzanna