Arkusze ćwiczeniowe

Bezpłatne arkusze ćwiczeniowe do pracy własnej w domu.

Na tej stronie znajdziesz bezpłatene arkusze ćwiczeniowe do wydruku, które wesprą Cię w pracy nad całą gamą problemów związanych z obniżonym samopoczciem, lękiem, stresem, czy wypaleniem zawodowym. Znajdziesz tu również materiały do samopomocy, które pomogą Ci rozpoznać i przetrwać kryzys zdrowia psychicznego.

Materiały te mogą być używane samodzielnie, lub jako dodatek wspierający proces terapeutyczny. Arkusze inspirowane są podejściami z terapii poznawczo-behawioralnej (CBT), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), praktyki uważności, terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, a także moim własnym doświadczeniem z pracy w obszarze interwencji kryzysowej.

Jeśli doświadczasz silnych myśli samobójczych koniecznie skontaktuj się ze specjalistą.

Dziennik nastroju.

Jest to arkusz ćwiczeniowy, składający się z przykładowego tygodnia, który możesz wydrukować i używać na każdy kolejny tydzień.

Systematyczne monitorowanie tego, co się wokół nas dzieje, i co w związku z tym czujemy, może być doskonałym sposobem do lepszego zrozumienia siebie, a co za tym idzie, do poprawy naszego nastroju.

Wypełnianie dziennika zajmie Ci tylko kilka minut dziennie, ale dzięki temu odczujesz zwiększoną kontrolę nad swoim samopoczuciem i tym, co możesz zrobić aby leiej funkcjonować.

Praktyka journalingu.

Znajdziesz tu arkusze z pytaniami, które mam nadzieję pomogą Ci ruszyć z miejsca i zacząć prowadzić swój dziennik nastroju.

Pamiętaj, że dziennik jest Twoją prywatną własnością. Jest on przeznaczony tylko dla Ciebie-nie Twojego współmałżonka, nie rodziny, nie Twoich przyjaciół. Dzięki temu to, co piszesz będzie całkowicie szczere i autentyczne. Jeśli chcesz możesz omówić swoje doświadczenia z terapeutą, ale to indywidualna decyzja.

Plan kryzysowy – wersja podstawowa.

Każda osoba, która kiedykolwiek doświadczyła objawów kryzysu psychicznego, powinna opracować dla siebie, w czasie kiedy czuje się dobrze, plan kryzysowy, podobny do tego, który dla Ciebie przygotowałam.

Ten plan wspiera osoby doświadczające kryzysów emocjonalnych, utrzymać pewien stopień kontroli nad ich życiem nawet, kiedy wydaje się, że wszystko wymyka się spod kontroli.

Plan bezpieczeństwa dla osoby dotkniętej przemocą domową.

Zasługujesz na poczucie wartości, szacunku i bezpieczeństwa.

Jeśli żyjesz w związku przemocowym, albo znasz kogoś kto zmaga się z tym problemem, poniżej możesz pobrać Plan Bezpieczeństwa do samodzielnego wypełnienia. Pomoże Ci on w zidentyfikowaniu rzeczy, które możesz zrobić w celu zwiększenia swojego bezpieczeństwa, jeśli na dzień dzisiejszy nie możesz od partnera odejść.

Sytuacje stresowe.

Arkusze ćwiczeniowe promujące techniki zdrowego podejścia do sytuacji stresowych. Jeśli zmagasz się ze stresem, te arkusze pomogą Ci rozpoznać jego przyczyny i znaleźć zdrowe sposoby radzenia sobie.

Praktyka uważności.

Jeśli zmagasz się z atakami paniki ta technika może Ci się przydać. Uziemienie to technika terapeutyczna, która polega na ponownym połączeniu się z teraźniejszością poprzez zaangażowanie wszystkich swoich zmysłów w różne czynności.

Relacje w związku.

Arkusze ćwiczeniowe dla wszystkich chcących polepszyć relacje w związkach z innymi.