O Blogu

Blog bez cenzury

Dzięki, że wszedłeś na tą zakładkę aby dowiedzieć sie więcej. Blog Zdrowie i Psychika powstał we wrześnu 2017 roku z połączenia kilku pasji, a dokładnie mówiąc to trzech.  Pisania, zbalansowanego stylu życia i dbania o zdrowie psychiczne, nie tylko swoje, ale również bliskich mi osób.

W tym samym roku dodatkowo zaczęłam podejmować nowe wyzwaia, jak również odkurzyłam i przywróciłam do użytku rzeczy i czynności zapomniane w ostatnim czasie.

Ten blog zalicza sie zdecydowanie do rzeczy nowych. Często w ostatnich latach rozmyślałam o sposobach, dzięki którym mogłabym podzielić się doświadczeniami z praktyki zawodowej z ludźmi zmagającymi się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, jak i również trudnościami emocjonalnymi. Uważam zatem, że prowadzenie bloga zajmującego się tą właśnie tematyką będzie dobrym sposobem na dotarcie do ludzi. A i ja przy okazji tej przygody nauczę się nowych rzeczy. Dzięki regularnym wpisom mam również zamiar popracować nad swoją obowiązkowością i solidnością.

Myślą przewodnią bloga jest zatem to, co mnie pasjonuje najbardziej, i o czym mam pojęcie pokryte doświadczeniem zawodowym, czyli zdrowie psychiczne, i jak nasze nawyki, te dobre, jak i te złe, na nie wpływają. Tego, czego nauczyłam się o szeroko pojętej interwencji kryzysowej, i co zrobić żeby do kryzysu zdrowia psychicznego nigdy nie doszło, szukajcie w górnej zakładce „Z mojej praktyki”. 

Od dłuższego czasu prowadzimy z mężem dosyć zdrowy i zbalansowany tryb życia, i zdecydowanie uważam, że właśnie balans jest tak niesamowicie ciężko w dzisiejszym świecie osiągnąć. Jest on bardzo niedocenianym komponentem naszego dobrego samopoczucia, i jak się czasami okazuje zdrowia psychicznego. Artykuły na ten temat będziecie mogli znaleźć pod zakładką „Rozmowy przy kawie”.

W bocznej zakładce jest miejsce na „cytat tygodnia”, gdzie co tydzień postaram się dodać jakiś ciekawy cytat, który akurat skradnie moje myśli na ten dzień. Dajcie znać w komentarzach, jeśli macie jakiś ulubiony, może innym też  się spodoba:).

Jak narazie to chyba tyle. Mam nadzieje, że chociaż niektóre treści znajdziecie przydatne i interesujące. Jeśli masz jakieś uwagi, napisz do mnie ze swoją sugestią poprzez zakładkę „Kontakt” albo w komentarzu.

Niektóre wpisy będą śmieszne, inne niekoniecznie ale mam zamiar wszystkie uczynić ciekawymi.

Blogerzy nie są od tego by wyrównywać szanse, pisać obiektywnie, brać pod uwagę każde za i przeciw. Obiektywizm jest najgorszą cechą blogera, bo kastruje go z tego, co w blogowaniu jest najbardziej podniecające – z kreowania opinii. – Tomek Tomczyk

Chcę żebyście zwrócili uwagę na to, że jest to blog bez cenzury – takie ma założenie. Będę więc dzieliła sie z Wami moimi przemyśleniami i doświadczeniami z codziennej praktyki zawodowej i  będę pisała tak, jak jest naprawdę. Są to doświadczenia widziane oczami Pracownika Socjalnego (a raczej Pracowniczki) pracującego z ludźmi z zaburzeniami zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Chociaż do tworzenia traści na bloga, wspieram się literaturą naukową, mój blog nie ma takiego charakteru i nie powinnien zastąpić wizyty u specjalisty, jeśli jest taka potrzeba.

Zaznaczam przy tym, że szanuję ludzi, którzy szanują wolność słowa, nie biorą wszystkiego personalnie i dopuszczają do siebie fakt, że ktoś może mieć inne zdanie, doświadczenia lub poglądy.

Zapraszam

Zuzanna

Wszystkie zdjęcia wykorzystane na blogu pochodzą ze strony pixabay.com

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.