blogowanie-dla-relaksu-zdrowie-psychiczne

O Blogu

Dzięki, że wszedłeś na tą zakładkę aby dowiedzieć sie więcej. Blog Zdrowieipsychika powstał we wrześnu 2017 roku z połączenia kilku pasji, a dokładnie mówiąc to trzech.  Pisania, zbalansowanego stylu życia i dbania o zdrowie psychiczne, nie tylko swoje, ale również bliskich nam osób.

W tym roku dodatkowo zaczęłam podejmować nowe wyzwaia, jak również odkurzyłam  i przywróciłam do użytku rzeczy i czynności zapomniane w ostatnim czasie.

Ten blog zalicza sie zdecydowanie do rzeczy nowych. Często w ostatnich latach rozmyślałam o sposobach, dzięki którym mogłabym podzielić się doświadczeniami z praktyki zawodowej z ludźmi zmagającymi się z różnymi zaburzeniami psychicznymi, jak i również trudnościami emocjonalnymi. Uważam zatem, że prowadzenie bloga zajmującego się tą właśnie tematyką będzie dobrym sposobem na dotarcie do ludzi. A i ja przy okazji tej przygody nauczę się nowych rzeczy. Dzięki regularnym wpisom mam również zamiar popracować nad swoją obowiązkowością i solidnością.

Myślą przewodnią bloga jest zatem to, co mnie pasjonuje najbardziej, i o czym mam pojęcie pokryte kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, czyli zdrowie psychiczne, i jak nasze nawyki, te dobre, jak i te złe, na nie wpływają. Tego, czego nauczyłam się o szeroko pojętej interwencji kryzysowej, i co zrobić żeby do kryzysu zdrowia psychicznego nigdy nie doszło, szukajcie w górnej zakładce „Z mojej praktyki”. 

Od dłuższego czasu prowadzimy z mężem dosyć zdrowy i zbalansowany tryb życia, i zdecydowanie uważam, że właśnie balans jest tak niesamowicie ciężko w dzisiejszym świecie osiągnąć. Jest on bardzo niedocenianym komponentem naszego dobrego samopoczucia, i jak się czasami okazuje zdrowia psychicznego. Artykuły na ten temat będziecie mogli znaleźć pod zakładką „Rozmowy przy kawie”.

W bocznej zakładce jest miejsce na „cytat tygodnia”, gdzie co tydzień postaram się dodać jakiś ciekawy cytat, który akurat skradnie moje myśli na ten dzień. Dajcie znać w komentarzach, jeśli macie jakiś ulubiony, może innym też  się spodoba:).

Jak narazie to chyba tyle. Mam nadzieje, że chociaż niektóre treści znajdziecie przydatne i interesujące. Jeśli nie, napisz do mnie ze swoją sugestią poprzez zakładkę „Kontakt” albo w komentarzu.

Niektóre wpisy będą śmieszne, inne niekoniecznie ale mam zamiar wszystkie uczynić ciekawymi.

Blogerzy nie są od tego by wyrównywać szanse, pisać obiektywnie, brać pod uwagę każde za i przeciw. Obiektywizm jest najgorszą cechą blogera, bo kastruje go z tego, co w blogowaniu jest najbardziej podniecające – z kreowania opinii. – Tomek Tomczyk

Chcę żebyście zwrócili uwagę na to, że jest to blog bez cenzury – takie ma założenie. Będę więc dzieliła sie z Wami moimi przemyśleniami i doświadczeniami z codziennej praktyki zawodowej i  będę pisała tak jak jest naprawdę. Są to doświadczenia widziane oczami Pracownika Socjalnego (a raczej Pracowniczki) pracującego z ludźmi z zaburzeniami zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Będę również chciała przedstawić Wam ten drugi punkt widzenia, czyli jak widzą nas Ci, których wspieramy, czyli nasi klienci.

Zaznaczam przy tym, że szanuję ludzi, którzy szanują wolność słowa i nie biorą wszystkiego personalnie.

Zapraszam

Zuzanna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.