O Blogu

Untitled design

Dzięki, że wszedłeś na tą zakładkę aby dowiedzieć sie więcej. Ten rok uważam za czas próbowania nowych wyzwań, jak również odkurzenia  i przywrócenia do urzytku rzeczy i czynności zapomnianych w ostatnim czasie.

Ten blog zalicza sie zdecydowanie do rzeczy nowych. Często w ostatnich latach rozmyślałam o sposobach w jakich mogłabym się podzielić moimi doświadczeniami z pracy z ludźmi zmagającymi się z różnymi chorobami psychicznymi, jak i również trudnościami emocjonalnymi. Uważam zatem, że prowadzenie bloga zajmującego się tą właśnie tematyką będzie dobrym sposobem na dotarcie  do ludzi, a i ja przy okazji tej przygody nauczę się nowych rzeczy. Dzięki regularnym wpisom mam również nadzieję popracować nad swoją obowiązkowością i solidnością.

Myślą przewodnią tego bloga będzie zatem to, co mnie pasjonuje najbardziej i o czym mam pojęcie pokryte kilkuletnim doświadczeniem zawodowym, czyli zdrowie psychiczne i jak nasze nawyki, te dobre jak i te złe, na nie wpływają. Tego, czego nauczyłam się o szeroko pojętej interwencji kryzysowej i co zrobić żeby do kryzysu zdrowia psychicznego nigdy nie doszło, szukajcie w górnej zakładce „Z mojej praktyki”. Znajdziecie tam również studium przypadków z mojej praktyki zawodowej.

Od dłuższego czasu prowadzimy z mężem dosyć zdrowy i zbalansowany tryb życia i zdecydowanie uważam, że właśnie balans jest tak niesamowicie ciężko w dzisiejszym świecie osiągnąć. Jest on bardzo niedocenianym komponentem naszego dobrego samopoczucia i jak się czasami okazuje zdrowia psychicznego. Artykuły na ten temat będziecie mogli znaleźć pod zakładką „Rozmowy przy kawie”.

W bocznej zakładce „Ulubieńcy miesiąca” będę się z Wami dzieliła ciekawymi książkami, które przeczytałam, miejscami, które odwiedziłam i wydarzeniami, w których wzięłam udział.

Jak narazie to chyba tyle. Mam nadzieje, że chociaż niektóre treści znajdziecie przydatne i interesujące. Jeśli nie, napisz do mnie ze swoją sugestią poprzez zakładkę „Kontakt” albo w komentarzu.

Niektóre wpisy będą śmieszne, inne niekoniecznie ale mam zamiar wszystkie uczynić ciekawymi.

Blogerzy nie są od tego by wyrównywać szanse, pisać obiektywnie, brać pod uwagę każde za i przeciw. Obiektywizm jest najgorszą cechą blogera, bo kastruje go z tego, co w blogowaniu jest najbardziej podniecające – z kreowania opinii. – Tomek Tomczyk

Chcę żebyście zwrócili uwagę na to, że jest to blog bez cenzury – takie ma założenie. Będę więc dzieliła sie z Wami moimi przemyśleniami i doświadczeniami z codziennej praktyki zawodowej i  będę pisała tak jak jest naprawdę. Są to doświadczenia widziane oczami Pracownika Socjalnego (a raczej Pracowniczki) pracującego z ludźmi z zaburzeniami zdrowia psychicznego i emocjonalnego. Będę również chciała przedstawić Wam ten drugi punkt widzenia, czyli jak widzą nas Ci, których wspieramy, czyli nasi klienci.

Zaznaczam przy tym, że szanuję ludzi, którzy szanują wolność słowa i nie biorą wszystkiego personalnie.

Zapraszam.